FITOHORM 40 Ca KÁLCIUMOLDAT LOMBTRÁGYA

A gyümölcsminőséget meghatározó tápelemek közül az egyik legfontosabb a kalcium, amelynek ismert, általános hatása a gyümölcs érési folyamatainak lassítása, késleltetése. A kedvező kalciumellátottságú gyümölcsök légzésintenzitása kisebb, általában keményebb húsállományúak, ezért jobban tárolhatók, kevésbé fogékonyak a fiziológiai eredetű megbetegedésekre is.
A kalcium felvehetősége, növényen belüli szállítása és beépülése igen speciális, emiatt nehezen jut el megfelelő mennyiség a gyümölcshöz a tenyészidőszak folyamán. Az alacsony kalciumtartalom veszélyét tehát nem magyarázhatjuk csupán a talaj alacsony szintű felvehető kalciumtartalmával. Elengedhetetlenül szükséges a folyamatos lombon keresztül megvalósuló kalcium utánpótlás.

EK-műtrágya
Kelátképző: EDDHSA

Felhasználási javaslat:
A FitoHorm 40 Ca kalciumkészítmények gazdaságos és ideális megoldást jelentenek a fent említett problémakör orvoslására. Az alma növekedésének második szakaszában (érzékeny fajták esetében hamarabb is) ajánljuk a nitrogénmentes formuláció alkalmazását.
Cseresznyében az éréskor jelentkező megrepedés, kirepedés elkerülésére, zöldségfélék, hagyma esetében pedig a tárolhatóság fokozására, a kalcium-hiánytünetek megelőzésére fokozottan ajánljuk.
Alma, Körte: 5-7 l/ha
Csonthéjasok: 5 l/ha
Paprika: 3-5 l/ha
Hagyma: 3-5 l/ha

Felhasználási javaslat: 5-7 liter/ha

A kezeléseket a tápanyaghiány mértékének megfelelően 2-6 alkalommal ismételni lehet a tenyészidőszak folyamán.Almában 2-4 alkalommal a gyümölcsképződés és a gyümölcsérés között a tárolhatóság biztonsága érdekében.

Összetétel:
N: 12 %
CaO: 21 %

Dózis: 5-7 l/ha

Eltarthatóság:
eredeti, zárt csomagolásban, ételtől, italtól, takarmánytól elkülönítve, száraz, fedett, hűvös – de fagymentes – helyen korlátlan ideig eltartható.

Figyelem!
A lombtrágyázás esetén is be kell tartani a permetezés alapvető szabályait.
Növényvédő szerekkel általában együtt is alkalmazható, de a keverhetőséget előzőleg javasol-juk megvizsgálni. Óvatos munkával kerülni kell a szer elfolyását, elcsepegését, a tömény szer szembe, bőrre jutását, esetleges lenyelését.
A szembe vagy bőrfelületre került szert bő vízzel le kell mosni!
Tilos a készítményt és csomagolóanyagát folyókba, tavakba, vagy víztározókba juttatni.

BIZTONSÁGI ADATLAP IGÉNYLÉSE