Tudta, hogy becőfertőzés nyomán mintegy 20 %-os termésveszteség lehet? Vagy hogy a repcerák által okozott kár meghaladhatja az 50 %-ot is? Pedig igenis tehetünk ezek a gombafajták ellen.
A leveleken nagy, sötétbarna, ovális foltok, vagy éppen a növények szárán világosbarna, kerek, világosabb sávokkal zonált megnyúlt foltok. Mindkét esetben a repce gombás fertőzéséről beszélünk, melyek komoly kárt tehetnek a növények szöveteiben, végül pedig azok elhalásához vezethetnek. De mit lehet tenni ellene?
A gombás fertőzésekkor savanyú talajok pH-jának emelése meszezéssel, a savanyító hatású műtrágyák használatának kerülése ajánlott. Ilyenkor ajánlott a Fitohorm polybór termékcsaládját alkalmazni, mely tökéletesen alkalmazható más növényvédő szerekkel egyszerre. És hogy mire jó még a polybór család?
Egy tenyészidőszak alatt 4 tonna termés eléréséhez minimum 600 g/ha bórt kell kijuttatnunk a növénynek. A őszi-tavaszi kijuttatás aránya 50-50%. A bór mellett a kén és a kálium pótlása is fontos. A két tápelem az őszi/téli zord időjárási viszonyokat segíti átvészelni a növénynek. De mivel érhető ez el?
Megoldások a megfelelő bór kijuttatásához:
Ebben segít a POLYBÓR 140 BÓROLDAT, mely stimulálja a generatív folyamatokat, a pollentömlő hajtását és fejlődését, fokozza a sejtfal stabilitását s ez által elengedhetetlenül szükséges a növények életében. A repce permetlevéhez 1-2%os töménységben kell adagolni. Az oldat tökéletesen oldódik más növényvédő szerekkel. Használat előtt érdemes egy próbát végezni, és ha úgy látszik minden rendben, akkor a növény levelére permetezni. És ami talán még ennél is jobb….
POLYBÓR PLUSZ BÓROLDAT MIKROELEMEKKEL, mely az új fejlesztésnek köszönhetően nem csak jó bór felvételt, de gyors beépülést is biztosít. Kijuttatását növényvédelemmel egy menetben ajánljuk, dózisa 3 liter/ha. Fontos tudnivaló, hogy a bórt levélen keresztül leginkább szerves kötésben hasznosítják a növények. Felvétele a vegetáció kezdetén a legintenzívebb. Az oldat az előzőhöz hasonlóan könnyedén elkeverhető más növényvédő szerekkel.
Az előző termék még a repce rovarjaival is felveszi a versenyt. Legyen ez akár repcedarázs vagy káposztalepke, a FitoHorm mindig egy jó döntés marad.
Érdekesség:
Hazánkban ősszel a repcedarázs a legveszélyesebb és legkártékonyabb rovarfajta.
Ha még mindig nem tudta eldönteni, hogy melyik oldatot lenne érdemes megvásárolnia, ajánlott az alábbi két gombra rákattintani, melyeken a szerek részletes leírása található.
[Fake-notification id=1]